Шум літаків ночами пов’язали з погіршенням структури та функцій серця

11.01.2025   17:18    9

Хронічний вплив нічного шуму від літаків пов’язаний зі значним погіршенням структури та функцій серця, що підвищує ризик серцево-судинних подій, таких як інфаркти, інсульти та серцева недостатність.

by @freepik

Дослідження, проведене Габріеллою Каптур із Лондонського університетського коледжу та опубліковане в Journal of the American College of Cardiology, ґрунтується на даних 21360 осіб із репозиторію UK Biobank, із яких 3635 проживали поблизу великих аеропортів у Великій Британії. Аналіз показав, що у людей, які піддавалися шуму понад 45 децибел уночі, маса міокарда лівого шлуночка була на 7% більшою, а його товщина — на 4% більшою, ніж у тих, хто не зазнавав такого впливу. Це збільшення асоціюється зі зростанням ризику серцевих захворювань на 32%.

Скоротливість серця у цих людей також була значно гіршою. Зокрема, глобальна окружна деформація міокарда була на 8% меншою, що відповідало 27-відсотковому збільшенню ймовірності серцево-судинних ускладнень. Розрахунки авторів вказують на те, що вчетверо підвищений ризик серцевих подій характерний для людей з аномаліями серця, викликаними хронічним нічним шумом.

Для оцінки впливу шуму використовували генералізовані лінійні моделі, які враховували демографічні, соціоекономічні, поведінкові фактори та вплив навколишнього середовища. Попри врахування цих чинників, результати чітко демонструють серйозний негативний вплив шуму на серцево-судинне здоров’я.

Отримані висновки підкреслюють необхідність перегляду нормативів шумового забруднення поблизу аеропортів, особливо в нічний час, для зменшення шкоди, яку це завдає здоров’ю населення.


cikavosti.com