Parker Solar Probe наблизився до Сонця на рекордну відстань

27.12.2024   15:16    14


Інноваційна Parker Solar Probe NASA встановила історичний рекорд у вівторок, пролетівши ближче до Сонця, ніж будь-який інший космічний апарат, при цьому її термощит піддавався неймовірним температурам, що перевищують 1 700 градусів за Фаренгейтом (930 градусів за Цельсієм).

Запущений у серпні 2018 року, космічний апарат виконує семирічну місію, спрямовану на поглиблення наукового розуміння нашої зірки та допомогу в прогнозуванні космічних погодних явищ, які можуть впливати на життя на Землі.

Історичний проліт мав відбутися рівно о 6:53 ранку (11:53 за Грінвічем), хоча вчені місії повинні будуть чекати до п’ятниці на підтвердження, оскільки вони втратять зв’язок з апаратом на кілька днів через його близькість до Сонця.

Якщо відстань між Землею та Сонцем прирівняти до довжини американського футбольного поля, то космічний апарат повинен був бути на відстані всього чотирьох метрів від кінцевої зони в момент найближчого підходу, відомого як перигелій.

“Це один з прикладів сміливих місій NASA, що робить те, чого ніхто інший ще не робив, щоб відповісти на давні питання про наш Всесвіт”, — сказав програмний науковець Parker Solar Probe Арік Познер у заяві в понеділок.

“Ми з нетерпінням чекаємо першого статусного оновлення від космічного апарата і наукових даних, які ми отримаємо найближчими тижнями.”

Так ефективний є термощит, що внутрішні інструменти космічного апарата залишаються при температурі близько 29 °C, досліджуючи зовнішню атмосферу Сонця, яка називається короною.

Parker також буде рухатися з шаленою швидкістю близько 690 000 км/год, що достатньо, щоб пролетіти від столиці США Вашингтона до японського Токіо менш ніж за одну хвилину.

“Реально, Parker буде повертати дані з незвіданих територій”, — сказав Нік Пінкін, менеджер операцій місії в Лабораторії прикладної фізики Джона Хопкінса (APL) в Лорелі, Меріленд.

“Ми з нетерпінням чекаємо на відповіді від космічного апарата, коли він знову наблизиться до Сонця.”

Проникаючи в ці екстремальні умови, Parker допомагає вченим розв’язувати деякі з найбільших загадок Сонця: як виникає сонячний вітер, чому корона гарячіша за поверхню Сонця і як утворюються корональні викиди маси — величезні хмари плазми, що мчать крізь космос.

Різдвяний проліт став першим з трьох рекордних близьких проходів, з наступними двома — 22 березня та 19 червня 2025 року — які також очікується, що приведуть апарат до такої ж близької відстані від Сонця.

© Agence France-Presse


nnews.com.ua