Землі нічого не загрожує, але астероїд 2024 YR4 може зіткнутися з Місяцем у 2032 році

06.04.2025   17:37    10


Коли ви вже почали заспокоюватися щодо потенційно небезпечного астероїда 2024 YR4, він знову повертається – і цього разу з новими загрозами.

Не хвилюйтеся, для Землі він поки що не становить небезпеки. Раніше ймовірність зіткнення з нашою планетою оцінювалася у 0,001%, що є надто низьким показником, щоб вважати цей астероїд потенційно небезпечним. І ця ймовірність залишається незмінною.

Отже, Земля у безпеці. Але що щодо Місяця? Нові розрахунки показують, що у 2024 YR4 є невеликий шанс зіткнутися з Місяцем під час наступного зближення із Землею у грудні 2032 року.

Чи справді є загроза?

За словами астронома Ендрю Рівкіна з Університету Джонса Гопкінса, хоча ризик зіткнення із Землею 22 грудня 2032 року було повністю виключено, невелика ймовірність удару по Місяцю все ще залишається.

Очікується, що у травні 2025 року телескоп JWST проведе додаткові спостереження астероїда, що допоможе звузити розрахунки можливого зіткнення з Місяцем та оцінити його потенційний вплив на Землю.

Астероїд був відкритий зовсім нещодавно – 27 грудня 2024 року, і спочатку викликав серйозне занепокоєння. Його траєкторія наближала його до Землі настільки, що максимальні розрахунки ймовірності зіткнення у 2032 році досягли 3,1%. Це не дуже високий показник, але достатній, щоб створити серйозну загрозу.

Подальші спостереження та точніші розрахунки знизили ризик до майже нульового рівня, що дозволило науковцям та громадськості зітхнути з полегшенням.

Чому це важливо?

Попри відсутність загрози для Землі, вчені продовжують уважно стежити за 2024 YR4. Його розмір – приблизно 60 метрів у діаметрі – підтверджує, що у разі зіткнення з Землею він міг би завдати значної шкоди. За оцінками, такий удар спричинив би вибух потужністю від 2 до 30 мегатонн у тротиловому еквіваленті, що можна порівняти з Тунгуським метеоритом або найпотужнішою ядерною бомбою, випробуваною США.

Проте поки що Земля поза загрозою. У 2026 році вчені отримають ще одну можливість провести спостереження за астероїдом, щоб ще точніше визначити його орбіту та склад.

Залишається лише сподіватися, що новини для Місяця також будуть хорошими.

Звіт був опублікований в Наукових записках ААН.


nnews.com.ua