Інститут миру не забезпечив мир — у Трампа звільнили майже всіх співробітників установи

30.03.2025   07:03    20

Департамент Маска зробив це у звичний для себе спосіб: вночі, електронною поштою

Більшість співробітників створеного і фінансованого Конгресом Інституту миру США –  аналітичного центру, який нині перебуває під контролем неофіційного «Департаменту урядової ефективності» (DOGE)  Ілона Маска, пізно ввечері в п’ятницю отримали повідомлення про звільнення, повідомляє The Guardian. Це черговий крок адміністрації Трампа зі скорочення урядових структур.

Надіслані на особисті електронні адреси повідомлення почали надходити близько 21:00, повідомили джерела, які говорили на умовах анонімності через страх репресій. Доступ до внутрішньої системи більшості співробітників заблокували ще раніше.

Один із колишніх високопосадовців Інституту повідомив, що серед тих, хто залишився, є кілька працівників відділу кадрів та невелика група закордонних співробітників, які мають час до 9 квітня, щоб повернутися до США. Загалом організація налічує близько 300 співробітників.

Також тимчасово залишилися на посадах регіональні віцепрезиденти, які мають забезпечити повернення персоналу до США, повідомив один із звільнених співробітників.

У листі до співробітників повідомлялося, що їхня робота «завершена» з п’ятниці, розповів один із давніх працівників, який поділився частиною листування. Інший лист, отриманий Associated Press, підтвердив, що звільнення здійснені за розпорядженням президента.

Працівникам дали час до 7 квітня, щоб звільнити свої робочі місця.

Колишня співробітниця Державного департаменту Мері Гланц, яка працювала старшим радником в Інституті, заявила, що не здивована нічними звільненнями, назвавши це «типовим методом Doge».

Гланц досліджувала, як Росія провокує конфлікти по всьому світу, і аналізувала шляхи їхнього врегулювання. Вона сподівається, що її дослідження зможе бути використане в інших установах. Гланц наголосила на унікальній ролі Інституту через його вузьку спеціалізацію на вирішенні конфліктів.

«Ми — специфічний інструмент в арсеналі методів. Ми займаємося цією роботою, щоб американським солдатам не доводилося воювати», — сказала вона. 

Виконавчий указ про закриття Інституту миру, який займається запобіганням та врегулюванням конфліктів, а також ще трьох агентств, Дональд Трамп підписав минулого місяця. Члени ради, яких призначає президент і затверджує Сенат, а також президент Інституту були звільнені. Невдовзі стався конфлікт: співробітники заблокували вхід представникам «Doge», але ті  за підтримки вашингтонської поліції зрештою отримали доступ.

В рамках поданого співробітниками судового позову федеральна суддя Беріл Гавелл розкритикувала поведінку представників «Doge», однак не відновила повноваження ради й не дозволила співробітникам повернутися на роботу.

Речниця Білого дому Анна Келлі в суботу звявила, що Інститут «не зміг забезпечити мир», а Трамп «виконує свою передвиборчу обіцянку щодо ліквідації надмірних витрат і економії коштів платників податків».

Звільнений цього місяця юрист Інституту Джордж Фут, який працює в одній із юридичних фірм, що представляє сторону позивачів у поточному судовому процесі, повідомив, що адвокати вже провели консультації для обговорення подальших дій. Він зазначив, що співробітники не є учасниками існуючого судового позову, тому їм доведеться подавати окремі позови.


arguments.kyiv.ua