Відкрито новий гормон, що пригнічує апетит

Сьогодні,   17:42    0

Вчені виявили новий гормон раптин, що виробляється гіпоталамусом під час сну та безпосередньо впливає на апетит і метаболізм, що може відкрити нові можливості для лікування ожиріння.

by @EyeEm

Попередні дослідження вже показали, що нестача сну підвищує рівень греліну, який стимулює апетит, і знижує секрецію лептину, що порушує відчуття ситості. Нове відкриття підтверджує, що якість сну також впливає на рівень раптину – гормону, який пригнічує апетит, передаючи сигнали ситості через рецептор GRM3 у нейронах гіпоталамуса та шлунка. Як зазначає New Atlas,

«недосип або поганий сон знижували рівень раптину, а у людей з ожирінням показник гормону був набагато нижчим, ніж у здорових».

Дослідження також показало, що корекція сну протягом трьох місяців сприяла підвищенню рівня раптину та покращенню фенотипу ожиріння. Ймовірно, гормон досягає пікових значень під час фази глибокого сну, однак це потребує подальших досліджень. Важливо, що раптин активно працює протягом дня, а його рівень відновлюється під час нічного відпочинку.

Це відкриття дає змогу розглядати раптин як нову терапевтичну мішень для боротьби з ожирінням. Однак профілактика залишається не менш важливою: поліпшення якості сну може стати ефективною стратегією контролю ваги. У цьому контексті особливу увагу привертають новітні розробки, зокрема електронна таблетка, здатна пригнічувати апетит через вплив на шлунково-кишковий тракт.


cikavosti.com