Зміни в політиці Meta: як припинення перевірки фактів вплине на кліматичну дезінформацію

31.01.2025   16:14    5


Рішення компанії Meta, материнської компанії Facebook і Instagram, припинити свою програму перевірки фактів і зменшити модерацію контенту викликає занепокоєння щодо можливого збільшення кліматичної дезінформації на цих платформах.

У 2020 році Meta запустила Центр інформації про кліматичні науки, щоб боротися з кліматичною дезінформацією. Треті сторони перевіряли неправдиві пости, а Meta додавала попереджувальні мітки і знижувала їх видимість в алгоритмах компанії.

Політика Meta зосереджена на “вірусній неправдивій інформації” і містифікаціях, але вона не охоплює думки, які не містять неправдивих тверджень. У березні 2025 року Meta припинить угоди з американськими організаціями перевірки фактів.

Зміни вплинуть лише на США, у той час як в інших регіонах, наприклад у Європейському Союзі, будуть застосовуватися більш суворі регулювання боротьби з дезінформацією.

Перевірки фактів допомагають виправляти політичну дезінформацію, включаючи зміни клімату, і особливо ефективні, коли повідомлення відповідають цінностям цільової аудиторії. Використання надійних посланців, таких як підтримка кліматичних змін серед консерваторів, також допомагає в боротьбі з дезінформацією.

Екстремальні погодні умови, як хвилі спеки і повені, викликають велику увагу до кліматичних змін на соціальних мережах, але часто поширюється оманлива інформація, зокрема з використанням низькоякісних фейкових зображень, створених за допомогою штучного інтелекту.

Дезінформація, на відміну від помилкових відомостей, є навмисно неправдивою інформацією, спрямованою на обман. Дезінформаційні кампанії вже мають місце, зокрема після лісових пожеж на Гаваях у 2023 році, коли китайські операції поширювали пропаганду на американських користувачів соціальних мереж.

Модерація контенту на платформах змінюється, як показує приклад платформи X, яка замінила контроль за чутками на користувацькі мітки Community Notes. Однак ці мітки занадто повільні, щоб ефективно зупиняти поширення дезінформації на ранніх етапах.

Дезінформація про клімат є “липкою” і важко витісняється з пам’яті людей, коли вони часто стикаються з нею. Тому важливо попереджати про дезінформацію до її поширення, що буде ускладнено з новими змінами в політиці Meta.

В умовах криз, коли люди потребують точних і надійних відомостей для прийняття життєво важливих рішень, боротьба з дезінформацією стає особливо складною. З новими змінами в політиці модерації контенту Meta, це завдання може стати ще важчим.


nnews.com.ua