0
Кількість диверсій у європейських країнах із початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну зросла.
Спроби диверсій у Європі, зафіксовані за останні місяці — це не поодинокі випадки, а частина системи скоординованих дій із дестабілізації інфраструктури Євросоюзу. До цих інцидентів причетна Росія, заявила головний дипломат ЄС Кая Каллас, повідомляє DW.
Кількість диверсій у Європі з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну зросла. Як приклад, Каллас згадала про пошкодження підводного електрокабелю Estlink 2 у Балтійському морі між Естонією та Фінляндією (слідчі підозрюють танкер тіньового флоту РФ Eagle S у причетності до інциденту).
Головний дипломат ЄС в інтерв’ю Welt у понеділок, 30 грудня, вказала на важливість жорсткіших заходів проти російських кораблів, додавши, що судна тіньового флоту курсують із порушенням регламентів суду, а ще вони відповідальні за забруднення навколишнього середовища.
Крім того, Каллас згадала про зміну влади в США. Після переходу Білого дому під контроль команди обраного президента-республіканця Дональда Трампа Вашингтон повинен діяти “впевнено і жорстко” відносно Росії, підтримуючи Україну, заявила головний дипломат ЄС,
Каллас наголосила, що допомога Україні — це інвестиції у спільну безпеку.
“Якщо США твердо протистоятимуть Росії, це запобігатиме проблемам з Китаєм. Підтримка України захистить американців від майбутніх конфліктів”, – додала вона.
Ще Каллас прокоментувала нещодавню аварію пасажирського літака в Актау.
Серед версій причин трагедії дедалі частіше звучать повідомлення про те, що літак збила російська система ППО. За словами Каллас, з’являється “дедалі більше свідчень” на користь цієї версії. Втім, відповідальність за інцидент у будь-якому випадку лежить на російській владі, вважає головний дипломат ЄС
“Москва створила умови для того, щоб сталася ця катастрофа”, – сказала Каллас.
Крім того, в інтерв’ю головний дипломат говорила про використання доходів від заморожених активів РФ для підтримки України.
“Росія має заплатити за заподіяну нею шкоду. Вимога Києва про компенсацію законна. Нам слід обговорити, як деякі або всі заморожені активи можуть бути використані для посилення України”, – зазначила Каллас.
Нещодавно міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський заявляв, що цього року в Європі сталося 500 підозрілих інцидентів і близько сотню з них можна віднести до російських гібридних атак, шпигунства й операцій впливу.