Дослідження ДНК: як Homo sapiens і неандертальці взаємодіяли 45,000 років тому

14.12.2024   14:58    12


Коли сучасні люди вперше покинули Африку, вони йшли слідами іншого людського виду, який наважився залишити континент раніше.

Згодом наші сміливі предки наздогнали своїх неандертальських “родичів” і зробили трохи більше, ніж просто подружилися.

Нове генетичне дослідження найдавніших відомих решток сучасної людини, знайдених у німецькому Ранісі та чеському Златий кінь, свідчить, що Homo sapiens та Homo neanderthalensis змішалися приблизно 45,000–49,000 років тому. Висновки антрополога Арева Сюмера з Інституту Макса Планка та міжнародної команди є більш точними, ніж попередні оцінки.

Сьогодні всі люди, крім тих, хто має виключно африканське походження, несуть сліди цього союзу в своїй ДНК. Дослідження вказує, що генетичний обмін стався приблизно за 80 поколінь до народження індивідів, чиї залишки було проаналізовано. Як і в попередніх дослідженнях, результати вказують на те, що такі контакти могли відбуватися неодноразово.

“Наші аналізи показують, що популяція Златий кінь/Раніс рано відділилася від лінії, що привела до інших неафриканців, і не залишила нащадків серед сучасних людей,” зазначають дослідники у своїй роботі.

“Неандертальська ДНК, яку вони несли, могла бути внесена окремим епізодом, відмінним від того, що інтегрував неандертальську ДНК у всіх сучасних популяціях, які вийшли з Африки.”

Команда досліджувала ядерні геноми шести індивідів з Раніса, датованих близько 45,000 років тому. Їхня мітохондріальна ДНК раніше ідентифікувала їх як Homo sapiens, але не могла дати контекст, як вони пов’язані з іншими людьми в регіоні, які використовували певні знаряддя праці.

“На наш подив, ми виявили генетичний зв’язок п’ятого або шостого ступеня між Златий кінь і двома індивідами з Раніса,” каже Сюмер. “Це означає, що Златий кінь був частиною розширеної родини Раніса та, ймовірно, також виготовляв інструменти типу [Лінкомбіан-Ранізький-Єжмановіцький].”

Результати свідчать, що ранні піонери, які заселили Європу, мали темну шкіру, волосся і очі, як це характерно для мігрантів з Африки.


nnews.com.ua