ЄС хоче, щоб Apple «відкрила» iOS для конкурентів: в компанії висловили стурбованість

Вчора,   18:17    10

Єврокомісія дала Apple низку рекомендацій, які мають зробити операційну систему iOS більш сумісною зі сторонніми пристроями, такими як розумні годинники, навушники та гарнітури. Комісія вважає за необхідне покращити взаємодію Apple з розробниками, включаючи підвищення прозорості щодо внутрішніх функцій. Ці вимоги викликали у Apple побоювання щодо конфіденційності та інформаційної безпеки користувачів.

Пропоновані ЄС заходи щодо забезпечення сумісності iOS охоплюють інтерактивні функції, наприклад, автоматичне перемикання звуку, фонову активність, таку як підтримку мережевих та Bluetooth-підключень, а також повідомлення, що може вирішити давні скарги користувачів iPhone, які не можуть надсилати швидкі відповіді, наприклад, з підключеного годинника Garmin.

ЄС також пропонує кілька заходів щодо покращення взаємодії при передачі даних iOS через Airdrop, Airplay, трансляцію мультимедіа, обмін даними по Wi-Fi та передачу файлів на близькій відстані, поряд із заходами налаштування пристроїв, що охоплюють сполучення та автоматичне підключення по Wi-Fi.

Apple висловила стурбованість з приводу цих вимог, розкритикувавши «жадібні до даних компанії», такі як Meta✴, які зробили численні запити на доступ до програмних інструментів виробника iPhone.

«Якщо [запит Meta] буде задоволений, це знизить захист персональних даних, якого наші користувачі звикли чекати від своїх пристроїв, – заявила Apple. — Якщо Apple буде змушена дозволити доступ до конфіденційних технологій, які вона не може захистити, ризики безпеки будуть суттєвими та практично неможливими для зниження».

Meta✴ у відповідь обрушилася зі звинуваченнями на Apple.

«Насправді Apple каже, що не вірить у сумісність, – заявив представник Meta✴. — Щоразу, коли Apple звинувачують у антиконкурентній поведінці, вона захищає себе, посилаючись на міркування конфіденційності, які не мають реальної основи».

Комісія збирає побажання від компаній, які потребують сумісності з Apple, до 9 січня 2025 року. Залежно від отриманих пропозицій та відгуків рекомендації, запропоновані Єврокомісією, можуть бути змінені або доповнені. Очікується, що остаточні юридично обов’язкові заходи до Apple будуть затверджені до березня 2025 року. Після цього, якщо Apple не виконає вимог, ЄС може розпочати офіційне розслідування та притягти компанію до відповідальності аж до штрафу у розмірі до 10 відсотків від її річного світового обсягу продажу.


prostomob.com