Австралійські науковці протестували ефект стимуляції головного мозку до подій, які можуть викликати болісні відчуття, і виявили, що такий підхід значно знижує ризик розвитку хронічного болю. Хронічний біль є виснажливим станом, який може зберігатися тривалий час, але сучасна медицина здебільшого лікує його вже після появи, а профілактичних методів наразі не існує.
В експерименті взяли участь 41 доброволець. Половині учасників провели п’ять сеансів стимуляції префронтальної кори мозку, тоді як у контрольній групі використовували плацебо. Усі учасники отримали укол у жувальний м’яз для створення больових відчуттів. Результати показали, що в першій групі інтенсивність болю під час жування і позіхання була нижчою порівняно з плацебо-групою, а на четвертий день біль значно зменшився.
«Ми показали, що можемо підтримати організм до появи болю і знизити ризик його хронізації», — відзначили автори дослідження. Вчені вважають цей метод проривом, адже він пропонує профілактичний підхід до запобігання хронічному болю, що досі не застосовувався в клінічній практиці.
Паралельно інше дослідження виявило зв’язок між хронічним болем і вісцеральним жиром. Зокрема, абдомінальне ожиріння може сприяти розвитку цього симптому. Ці дані можуть стати основою для комбінованих методів лікування, що включатимуть як профілактичну стимуляцію мозку, так і боротьбу з метаболічними розладами.