
- З 1 по 7 червня про інвестиції повідомили 20 проєктів.
- З них 14 розкрили подробиці, інші — ні.
- За обсягом отриманих коштів лідирує компанія SharpLink.
У період із 1 до 7 червня 2025 року про отримані інвестиції заявили 20 проєктів. З них 14 залучили загалом $676,7 млн. Увагу інвесторів зосереджували на секторах DeFi і блокчейн-інфраструктури.


Зокрема, фінансування отримали такі проєкти:
- $425 млн — SharpLink. Компанія закрила приватний раунд фінансування під керівництвом Consensys і за участю низки інших контрагентів і бізнес-ангелів. Кошти підуть на формування Ethereum-резерву. Також фірма планує використовувати криптоактиви для додаткової генерації доходу, включно з надходженнями від стейкінгу.
- $176,5 млн — Scalable Capital. Німецький стартап залучив 155 млн євро в рамках нерозкритого раунду фінансування під спільним керівництвом Sofina і Noteus Partners. У ньому також узяли участь уже чинні інвестори Balderton Capital, Tencent і HV Capital. Проєкт являє собою інвестиційну платформу, орієнтовану на Європу. Кошти підуть на її масштабування і запуск нових продуктів.
- $21 млн — IOST. Команда модульної RWA-інфраструктури заявила про завершення стратегічного раунду за участю таких контрагентів, як DWF Labs, Presto і Rollman Management Groups. У рамках оного, згідно з релізом, використовувався спеціальний механізм розподілу, але розробники не розкрили подробиці. Кошти підуть на запуск нових продуктів і загальний розвиток проєкту.
- $14 млн — Rails. Криптобіржа залучила ці кошти в рамках токенсейлу, що відбувся у квітні 2025 року. Інвесторами стали такі контрагенти, як Kraken, Slow Ventures, CMCC Global, Quantstamp і Round13 Capital. Платформа працює на базі мережі Ink, за розробкою якої стоїть біржа Kraken.
- $8 млн — Avantis. Децентралізована біржа в мережі Base оголосила про завершення раунду серії А під спільним керівництвом Founders Fund і Pantera Capital. У ньому також взяли участь Symbolic Capital, SALT Fund і Flowdesk. Відомо, що раунд був закритий ще 2024 року, але повідомили про нього тільки зараз.
- $6 млн — Soul Labs. Студія, яка веде розробку єдиного шару ліквідності для об’єднання грошових ринків у різних екосистемах, провела публічний раунд продажу токенів. Кошти підуть на підготовку до релізу мейннету, зокрема, аудит безпеки.
- $5,2 млн — 3Jane. Стартап, який розробляє DeFi-протокол для пропозиції незабезпечених кредитних ліній у стейблкоїні USDC, отримав фінансування від компанії Paradigm. Студія використовує власну систему оцінки кредитоспроможності та технологію zkTLS. Реліз мейннету очікується в III кварталі 2025 року.
- $4,5 млн — Dedge Security. Іспанський стартап закрив посівний раунд на 4 млн євро в рамках раунду під керівництвом компанії Tritemius. Студія є розробником платформи із забезпечення безпеки смартконтрактів, децентралізованих застосунків та інфраструктури блокчейну протягом усього їхнього життєвого циклу.
- $4 млн — HashPower. Протокол стейкінга оголосив про завершення стратегічного інвестиційного раунду на $4 млн за участю HashKey Capital, FBG Capital, Hailstone Labs і DePIN X Capital. Проєкт дає можливість користувачам отримувати винагороди за майнінг і стейкінг від високоякісних проєктів без володіння будь-яким обладнанням. Кошти спрямують на масштабування.
- $4 млн — Launcher Capital. Команда відзвітувала про завершення посівного раунду під керівництвом криптовалютного підрозділу компанії Andreessen Horowitz (a16z crypto). Метою проєкту є переосмислити концепцію сучасних ігор та їхню розробку. Команда створює інфраструктуру, яка дасть змогу випускати ігри на базі ШІ, а також монетизувати ідеї та творчість.
- $3 млн — HeyElsa. Проєкт закрив раунд під керівництвом M31 Capital і за участю: Base Ecosystem Fund від Coinbase Ventures, MH Ventures, Absoluta Digital, 2Shares, Levitate Labs та інших. Він являє собою шар ШІ на основі Solana, призначений для надання ефективних послуг підтримки ШІ для інтелектуальних агентів і децентралізованих додатків.
- $2 млн — AINX. Децентралізована обчислювальна мережа ШІ, побудована на протоколі Helioq, закрила посівний раунд, який очолила AlphaGamma. У ньому також взяли участь бізнес-ангели. Ключовим продуктом проєкту є пристрій Helioq NodeX, який дає змогу будь-кому робити внесок в обчислювальну потужність і отримувати за це винагороду. Залучені кошти підуть на масштабування і прискорення розвитку екосистеми.
- $2 млн — Shards Protocol. Команда проєкту оголосила про завершення раунду фінансування за участю Animoca Brands, Kyber Ventures, Yield Guild Games та інших. Розробники створюють Aura, протокол, який винагороджуватиме користувачів за їхню активність у просторі Web3.
- $1,5 млн — Variational. Протокол однорангової торгівлі криптодеривативами в мережі Arbitrum залучив фінансування від Mirana Ventures, Caladan, Zoku Ventures (FKA Superpotion) та інших ключових партнерів. Кошти підуть на подальшу розробку платформи Omni, яка підтримує сотні ринків з нульовими торговими зборами і вузькими спредами, покладаючись на свого маркетмейкера Omni Liquidity Provider (OLP).
Крім раундів, зазначених вище, необхідно відзначити низку інших великих вкладень. Зокрема, криптобіржа Circle провела первинну пропозицію акцій, у межах якої залучила $1,1 млрд. Докладніше в окремому матеріалі.
Крім того, 3 червня 2025 року організація dAGI house представила проєкти, які візьмуть участь у її акселераторі. Це: fewsats, Framework, TrueNorth, RPS AI, scade.xyz, ASIMOV Protocol, nocapso і Mathlock.
Також низка проєктів заявили про інвестиції або стратегічне партнерство, яке передбачає такі, але не розкрили подробиці.
Команда протоколу ThermAI отримала стратегічне вливання від Деніела Келлера, співзасновника Flux і провідного архітектора Zelcore. Проєкт являє собою децентралізований протокол рекуперації тепла від апаратних вузлів. Його можна використовувати в побутових потребах. При цьому оператори вузлів отримують винагороду як за обчислювальний внесок, так і за генерацію тепла.
Криптобіржа Orionx отримала вливання в рамках раунду серії А від компанії Tether, емітента USDT. Кошти дадуть змогу платформі консолідувати свої регіональні операції, розширити технологічні можливості та масштабувати інфраструктуру на основі стейблкоїнів для грошових переказів, збору платежів і казначейських послуг по всій Латинській Америці. Вливання також є частиною стратегії з експансії Tether у регіоні.
Компанія YZi Labs оголосила про стратегічні інвестиції в проєкт OneKey, розробника апаратних криптогаманців. Згідно з релізом, вливання коштів підтримають зусилля OneKey з розроблення обладнання наступного покоління, поліпшення можливостей виявлення загроз у ланцюжку й аналізу контрактів, а також розширення ініціатив із забезпечення відповідності та зростання кількості користувачів на таких ринках, як США, Європа і регіони, що розвиваються.
Децентралізована біржа (DEX) Momentum оголосила про успішне закриття стратегічного раунду фінансування з оцінкою в $100 млн. Його очолили OKX Ventures, Coinbase Ventures, Protagonist і DNA Fund, за додаткової участі Gate Ventures, MEXC Ventures, KuCoin Ventures, Coin Bureau, Monke Ventures, MultiChain Advisors (MCA), Crypto Lark і theonlynom. Кошти спрямують на масштабування проєкту.
Tether також інвестувала в африканський стартап Shiga Digital. Сума та умови вливання не розкриваються. Платформа пропонує різні фінансові блокчейн-продукти з метою підтримки локального бізнесу, часто позбавленого доступу до міжнародних ринків, включно з фінансовим.
Команда проєкту Quranium отримала стратегічне вливання від компанії Animoca Brands. Рішення позиціонується як перший у світі рівень конвергенції, де ШІ, блокчейн і квантова безпека об’єднуються в одну непорушну цифрову основу. Умови інвестиції не розкриваються.
Топ-5 фондів за кількістю інвестицій у період з 1 по 7 червня 2025 року, згідно з даними CryptoRank:


У цей період фінансування залучили проєкти з таких сегментів: Blockchain Service, Blockchain Infrastructure, DeFi, CeFi та інші.


Нагадаємо, редакція Incrypted на регулярній основі оновлює дайджест з інвестиційних раундів. З підсумковим випуском за травень 2025 року можна ознайомитися за посиланням.