
0
Нові санкції стали черговим раундом обмежень відтоді, як Трамп заявив про відновлення кампанії “максимального тиску” на Тегеран.
Міністерство фінансів США у вівторок, 13 травня, оголосило про санкції проти понад 20 компаній, які, за словами Вашингтона, протягом тривалого часу займалися постачанням іранської нафти до Китаю. Нові санкції з’явилися через кілька днів після завершення четвертого раунду переговорів між Іраном і Штатами щодо ядерних питань, повідомляє Reuters.
Ця мережа сприяла відвантаженню іранської нафти до Китаю на мільярди доларів.
Під нові обмеження потрапила, зокрема, компанія CCIC Singapore PTE, яка допомагала підсанкційній іранській фірмі Sepehr, приховуючи походження нафти та проводячи перевірки перед поставками, необхідні для транспортування нафти до Китаю. Крім того, до санкційного списку потрапила компанія Huangdao Inspection and Certification Co. Ltd за те, що допомагала Sepehr в інспекції нафтових вантажів на суднах, які вже перебували під санкціями. Міністерство фінансів США також запровадило обмеження проти Qingdao Linkrich International Shipping Agency Co. Ltd, яка допомагала суднам, зафрахтованим Sepehr Energy, прибувати та розвантажуватися в порту Циндао.
Продаж нафти допомагав фінансувати розробку іранських балістичних ракет і безпілотників, ядерну програму, а також напади хуситів на судноплавство в Червоному морі, заявили в адміністрації президента США Дональда Трампа.
“Сполучені Штати продовжуватимуть націлюватися на це основне джерело доходів, поки (іранський – ред.) режим продовжує підтримувати тероризм і поширення смертоносної зброї”, – йдеться в заяві міністра фінансів США Скотта Бессента.
Нові санкції стали черговим раундом обмежень проти Ірану відтоді, як Трамп заявив про відновлення кампанії “максимального тиску” на Тегеран у лютому.
Заходи, запроваджені Штатами останніми місяцями, посилили тиск на Іран і Китай, але аналітики кажуть, що для більшого впливу на потоки іранської нафти Вашингтону потрібно запроваджувати санкції проти “серйозніших цілей”, таких як китайські банки. Нові санкції можуть бути кроком до посилення тиску. За словами експертів, нові обмеження схожі на “залучення третьої сторони” шляхом тиску на Китай, щоб переконати Іран прийняти нову угоду в ядерних переговорах — китайські банки мають відносно глибоке розуміння того, як працюють американські санкції, знаючи, що їхні ризики досить високі, якщо вони продовжуватимуть обслуговувати підсанкційні компанії.