Гетманцев спростував заяву НКЦПФР про матрицю оподаткування криптовалют в Україні

09.04.2025   21:11    25
Гетманцев спростував заяву НКЦПФР про матрицю оподаткування криптовалют в Україні. Головний колаж новини.

  • Представлена податкова «матриця» не відповідає реальному законопроєкту.
  • Гетманцев назвав публікацію передчасною і відірваною від чинної робочої версії.
  • Законопроєкт планують винести на розгляд комітету до кінця квітня.

Голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев спростував заяву голови Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) України Руслана Магомедова від 8 квітня 2025 року. Йдеться про «матрицю» оподаткування криптовалют, яку раніше представив керівник відомства.

За його словами Гетманцева, документ не має стосунку до поточної версії законопроєкту і вводить учасників ринку в оману.

«На жаль, хлопці з Нацкомісії з цінних паперів і фондового ринку знову не розібралися та опублікували якусь відому тільки їм «матрицю» оподаткування крипти, що не має жодного звʼязку з реальністю. Не звертайте уваги, в комісії таке трапляється на кожному кроці», — написав голова Комітету.

До того ж Гетманцев зазначив, що саме через такі інциденти члени Комітету хочуть, щоб криптовалютою «займалися дорослі». Він підкреслив, що робота над законопроєктом ще триває і готується до розгляду в першому читанні. У Комітеті розглянуть документ тільки наприкінці квітня 2025 року.

Нагадаємо, раніше голова НКЦПФР заявив про завершення розроблення документа, що відображає варіанти оподаткування операцій із цифровими активами. Зокрема, йшлося про застосування ставки 18% ПДФО і 5% військового збору, а також можливі пільгові режими на рівні 5% або 9%.

Також у документі згадувалися положення про звільнення від ПДВ, що базуються на практиці ЄС.

Однак Гетманцев ще раніше зазначав, що такі пропозиції мають пройти перевірку робочої групи та не є офіційною позицією законодавця. Наразі затвердженого механізму оподаткування криптоактивів в Україні не існує, а проєкт закону тільки готується, заявив голова Комітету.

Заступник глави НБУ Катерина Рожкова раніше висловила думку, що остаточна версія законопроєкту має бути готова до жовтня 2025 року. Водночас нагляд за галуззю, згідно з позицією МВФ, не буде передано Міністерству цифрової трансформації, хоча його експертна підтримка в розробленні законодавства залишається важливою.

Нагадаємо, ми писали, що в Україні представили модель розподілу повноважень між НКЦПФР і НБУ щодо нагляду за крипторинком.


incrypted.com