“Вебб” знайшов галактику, яку вчені не можуть пояснити

25.12.2024   12:42    9

Космічний телескоп “Вебб” зафіксував галактику A2744-GDSp-z4 з упорядкованою структурою, що існувала через 1,5 млрд років після Великого вибуху. Це відкриття ставить під сумнів сучасні теорії формування галактик.

За допомогою телескопа “Вебб” вчені знайшли спіральну галактику з упорядкованою структурою, що існувала через 1,5 млрд років після Великого вибуху. Її діаметр становить близько 32 000 світлових років. Це відкриття ставить під сумнів існуючі уявлення про формування галактик.

Галактику, що отримала назву A2744-GDSp-z4, виявили на відстані понад 12 млрд світлових років від Землі. Її червоне зміщення становить 4,03, що вказує на вік близько 12,3 млрд років. Зазвичай галактики в ранньому Всесвіті мають хаотичну і грудкувату структуру, але ця має чіткі спіральні рукави.

Композитні зображення A2744-GDSp-z4 показують, що галактика має два великі спіральні “рукави”, що витягнулися за її центр, незважаючи на те, що вона з’являється лише через 1,5 мільярда років після початку часів. Зображення надано: Jain et

Дослідження показало, що за кілька сотень мільйонів років галактика набрала масу, еквівалентну 10 млрд мас Сонця. Це суперечить традиційним моделям формування спіральних галактик, які припускають повільніший процес.

Астрономи вважають, що таке швидке зростання і впорядкованість могли бути викликані зоряною перемичкою – структурою, яка направляє газ до центру галактики, сприяючи утворенню зірок. Інша гіпотеза – злиття двох менших галактик, хоча вона менш імовірна через ідеальну симетрію об’єкта.

Це відкриття дає нові дані про формування галактик у ранньому Всесвіті, але також піднімає безліч запитань, на які астрономам ще належить знайти відповіді.

Результати дослідження опубліковані в базі даних препринтів arXiv.


cikavosti.com